“Quo vadis”, czyli jedno z najwybitniejszych dzieł Henryka Sienkiewicza!

“Quo vadis”, czyli niezwykła powieść historyczna, którą napisał Henryk Sienkiewicz!

Quo vadis” to jedna z najwybitniejszych powieści historycznych, która oczaruje nie tylko miłośników polskiej literatury. Dzieło to zostało wydane po raz pierwszy w latach 1895-1896, a jego twórcą był Henryk Sienkiewicz. Historia tej powieści przenosi czytelników, do czasów Imperium Rzymskiego, którym rządzi okrutny cesarz Neron.

Ostatnie lata panowania cesarza Nerona, to mroczny okres dla Imperium Rzymskiego. Okrutny władca terroryzuje patrycjuszy, a w stolicy mocarstwa zaczyna rodzić się kultura chrześcijańska, której większość Rzymian nie rozumiem oraz się jej boi. W tym trudnym okresie jedną z nielicznych osób, która nie boi się Nerona, jest Petroniusz. Mężczyzna jest: patrycjuszem, miłośnikiem sztuki oraz wujem Marka Winicjusza. Marek jest młodym Rzymianinem oraz trybunem wojskowym. Mężczyzna zakochuje się bez pamięci w niezwykle pięknej córce wodza barbarzyńców, czyli w Ligii. Wychowywaniem dziewczyny, która przebywa w stolicy Imperium Rzymskiego, jako zakładniczka zajmują się Aulus Plaucjusza oraz Pomponia Grecyna. Miłość młodego Rzymianina oraz pięknej chrześcijanki będzie musiała przejść naprawdę ciężką próbę w tym trudnym czasie.

W swojej powieści Henryk Sienkiewicz umieścił również wiele wątków historycznych, które czytelnicy będą mogli z zapartym tchem śledzić. W dziele tym pisarz przedstawia takie historyczne wydarzenia i wątki jak między innymi: pożar Rzymu, działalność św. Piotra oraz walka Tygellina oraz Petroniusza. “Quo vadis” to dzieło, z którym zdecydowanie warto się zapoznać!

Henryk Sienkiewicz, czyli polski noblista, którego dzieła zna każdy!

Autor “Quo vadis”, czyli Henryk Sienkiewicz był jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy w historii literatury. Jego dzieła, które zna każdy to między innymi: “Humoreski z teki Worszyłły” (1872), “Przez stepy” (1879), “Sachem” (1889), “Wspomnienie z Maripozy” (1889), “Pan Wołodyjowski” (1888) oraz “Legiony” (1914). Artysta, który był laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, zmarł w 1916 roku.