“Quo vadis”, czyli powieść historyczna, która przeniesie Cię do czasów Imperium Rzymskiego, kiedy rządził tym mocarstwem okrutny Neron!

“Quo vadis” – powieść historyczna, która przeniesie Cię do czasów panowania cesarza Nerona!

Quo vadis” to powieść Henryka Sienkiewicza opowiadająca o miłości w ciężkich czasach, kiedy Imperium Rzymskim władał cesarz Neron. Jeśli interesuje Cię historia albo jeśli uwielbiasz twórczość Henryka Sienkiewicza, to powieść ta jest właśnie tytułem, po który powinieneś sięgnąć! Dzięki tej książce przeniesiesz się do zamierzchłych czasów starożytnego Rzymu i zobaczysz, jak wyglądało życie zarówno Rzymian w tamtym okresie, jak i pierwszych chrześcijan.

Akcja powieści “Quo vadis” rozpoczyna się, kiedy w Imperium Rzymskim panuje cesarz Neron. Władca ten jest jednym z najbardziej okrutnych przywódców w historii. Neron prześladuje patrycjuszy. Jedyną osobą, która nie boi się cesarza, jest Petroniusz. Mężczyzna jest: miłośnikiem sztuki, epikurejczykiem oraz wujkiem głównego bohatera powieści, jakim jest Marek Winicjusz. Młody Winicjusz jest rzymskim żołnierzem, który zakochuje się w pięknej brance wojennej, jaką jest zjawiskowo piękna Ligia. Pomiędzy bohaterami rodzi się miłość, która zostanie poddana próbie. Na kartach książki czytelnicy będą mogli również poznać przebieg wielu historycznych wydarzeń z tamtego czasu, takich jak między innymi podpalenie Rzymu przez Nerona oraz losy pierwszych chrześcijan w okresie panowania tego okrutnego władcy.

“Quo vadis” to jedno z najwybitniejszych dzieł, jakie stworzył Henryk Sienkiewicz. Powieść wydawana była w odcinkach w “Gazecie Polskiej” w latach 1895-1896. Jeśli jesteś miłośnikiem twórczości tego wybitnego polskiego pisarza lub jeśli lubisz czytać książki historyczne, to zdecydowanie powinieneś sięgnąć po ten tytuł!

Henryk Sienkiewicz, czyli jednej z najlepszych pisarzy w historii literatury polskiej!

Henryk Sienkiewicz był polskim pisarze oraz laureatem nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Ten wybitny artysta jest twórcą takich dzieł jak między innymi: “Janko Muzykant” (1879), “Ogniem i mieczem” (1884), “Pan Wołodyjowski” (1888) oraz “W pustyni i w puszczy” (1911). Henryk Sienkiewicz zmarł w 1916 roku.